غذاهای اصلی

دستور تهیه نخود پلو با شوید

طرز تهیه نخود پلو با شوید گوشت قلقلی، ماهیچه و فیله مرغ

دستور تهیه نخود پلو با شوید با گوشت قلقلی ،ماهیچه ، مرغ و فیله مرغ. با پارلا همراه باشید تا طرز تهیه نخودپلو به سبک پارلا را یاد بگیرید. اگر از پلوهای ساده خسته شده اید و مایل هستید که پلوهای مخلوط را هم امتحان کنید، حتما نخود پلو را را هم تست کنید. مخصوصا اگر به غذاهایی که با حبوبات درست می شوند علاقه دارید، حتما این غذا را امتحان کنید. 

نخود فرنگی یکی از مهمترین غذاهایی است که اگر شما معمولاً احساس خستگی و بی حالی می‌کنید،‌ می‌تواند جزء رژیم غذایی شما قرار گیرد. نخود فرنگی به این دلیل که مواد مغذی موجود در آن سلولهای تولید کننده انرژی و سیستم‌های بدن را حمایت می‌کند و برای رفع خستگی مهم می‌باشد. منبعی از اسید فولیک و ویتامین B6 است. 👌من یه عادتی که دارم سعی میکنم از سبزیجات تو فصل خودش استفاده کنم.

پس نخودفرنگی رو هم فریز نمیکنم🤓

دستور تهیه نخود پلو با شویدامشب رسپی نخود پلو رو براتون میذارم ‌

 

دستور تهیه نخود پلو با شوید و مرغ
دستور تهیه نخود پلو با شوید گوشت قلقلی ، ماهیچه و فیله مرغ

دو ‌پیمانه برنج رو با مقداری نمک خیس میکنم ‌


یک لیوان شوید خرد شده و یک لیوان نخودسبز بلانچ شده داریم …. ‌


برنج رو داخل آب در حال جوش اضافه کرده وقتی برنج ها کمی نرم شد نخود ها رو میریزیم و بعد یک دقیقه آبکش میکنیم. داخل قابلمه ته دیگ دلخواه رو گذاشته ( کاهو_نان) بعد برنج و شوید ( dill ) تازه رو لابلا میریزیم من یک قاشق مرباخوری ادویه کاری هم زدم .

زمان میدیم دم بکشه و در نهایت با روغن کرمانشاهی یا کره سِرو میکنیم….

نخود پلو را به دلخواه با گوشت قلقلی یا ماهیچه یا مرغ سِرو کنید. ‌


من مقداری فیله مرغ رو داخل روغن زیتون و زنجیبیل و فلفل چیلی ( ادویه دلخواه) مزه دار کردم و با کره و آب زعفران پختم کمی از عصاره داخل تابه رو همیشه کنار پلو با گوشت موردنظر سِرو میکنم. ‌
👌 نخود پاک ‌شده رو داخل آب در حال جوش میریزم سه دقیقه تا نیم پز بشه از آب جوش خارج کرده بلافاصله داخل کاسه حاوی یخ و آب ریخته ، اینکار شوک میده و رنگ بزی و بافت خودشو حفظ میکنه …..

حالا غذای شما آماده است امیدوارم از طرز تهیه نخود پلو با شوید خوشتون اومده باشه.

نکته :

برای غذاهایی که با حبوبات تهیه می شوند باید نفخ آن ها را بگیرید. پس نخود را از شب قبل خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود. بهتر است این کار را برای تمام غذاهایی که با حبوبات درست می شوند را انجام دهید تا بعد از خوردن غذا با مشکل نفخ مواجه نشوید.


‌بهتر است برنج حدود نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه دم بکشه.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا